خدمات و تجهیزات بخش دندان پزشکی

دندانپزشکی رشته ی زیباییست که کار در آن علاوه بر این که نیاز به یاد گیری علم آن دارد نیاز به خلاقیت و هنر هم دارد. علم آن را که همه ی دندان پزشکان دارند اما خلق هنر و خلاقیت در آن است که یک دندانپزشک را برتر از سایر میکند و علوم نویی که در دندانپزشکی پدید آمده به واسطه ی همان دندان پزشکین خلاق بوده که کار را برای بقیه افراد در جامعه دندانپزشکی آسوده کرده است.
در کشور ما تا ده سال گذشته دندانپزشکی به روش مرسوم باب بوده و از روش های نو و بکار بردن ابتکار کمتر دیده می شد. اما طی چند سال اخیر به دلیل افزایش همایش ها و سمینارهای بین الملی و غیر بین المللی یادگیری روش های جدید و مواد جدید استفاده از آن محبوبیت زیادی بین عامه ی مردم و خود دندانپزشک به وجود آمده است.
از جمله ی این روش ها و مواد جدید میتوان به : مواد نانویی ، کار با لیزر ، لومنییرز و ایمپلنت اشاره کرد
که در ادامه این مواد و روش ها را شرح خواهیم داد
یکی از مجهز ترین دندانپزشکی ها در تهران که دارای بهترین متخصصین در هر بخش دندانپزشکی می باشد کلینیک فوق تخصصی ماهرو می باشد که با استفاده از جدیدترین متد ها و دستگاه ها و مواد در تمامی بخش ها و مجزا بودن تمام بخش ها از جمله اطفال و ارتودنسی و جراحی و ترمیمی و بلیچینگ ، ایمپلنت ، فلوراید تراپی و لیزرتراپی و غیره کار خود را شروع کرده و روز به روز کیفیت کار خود را بالا میبرد.
لازم به ذکر است که کلینیک ماهرو دارای مجهز ترین مرکز دندانپزشکی اطفال است. و روش های فلورایدتراپی برای کودکان را آورده که این کار از طریق متخصصین اطفال در ماهرو انجام میشود.

ایمپلنت یه ابزار پزشکی می باشد که به منظور جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده میشود که هم رنگ و شکل خود دندان حقیقی می باشد همچنین این ابزار آسیب های ساختار بیولوژیکی را ساپورت میکند ، ایمپلنت ها ساخته دست انسان می باشد ولی کاملا زیست سازگار با بدن انسان میباشد و بیش از ده سال دوام دارد و پس از گذاشتن آن میتوانید احساس کنید که دندان طبیعی خودتان در دهانتان موجود است و دندانی مثل دندان های دیگر می باشد.به طور متوسط میزان موفقیت در ایمپلنت %95 گزارش شده است که البته بستگی به مکانی که در آن این کارها انجام میدهیم و مورد اعتماد بودن متخصص دارد که در اینجا یکی از مطمئین ترین مراکز دندانپزشکی که دارای متخصصین ایمپلنت خوب و مورد اعتماد هست کلینیک دندانپزشکی ماهرو می باشد.
نکته : بهترین زمان کاشت ایمپلنت در دهان بلافاصله پس از کشیدن می باشد.
ایمپلنت های مرغوب جایگزین مناسبی برای کسانی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را به راحتی انجام دهند یا کسانی که دندان های خود را از دست داده اند و نمیخواهند دندان مصنوعی متحرک داشته باشند و مهمتر از آن کسانی که تمایل به دندان هایی مشابه به دندان های طبیعی دارند،می باشد.در بهترین مرکز تخصصی ایمپلنت ،کلینیک ماهرو از بهترین برند های ایمپلنت ،ایمپلنت های فوری و یا ایمپلنت های TBT که محصول کشور آمریکا و سوییس می باشد استفاده میکنیم تا سلامت آن را تضمین کنیم.از طرفی بهترین متخصصین فک و صورت کاشت ایمپلنت را در کلینیک لوکس ماهرو انجام میدهند.
لازم به ذکر است قبل از انجام ایمپلنت باید به اتاق فکر کلینیک مراجعه کرد و سوالاتی از قبیل باردار بودن و عدم وجود بیماری های خاص و غیره از مریض پرسیده شود و پس از مشاوره در صورت نبود مشکل و رعایت تمام اصول کاشت انجام میگیرد.
دوام و هزینه ایمپلنت :
هزینه ی ایمپلنت به کمپانی های سازنده این قطعه بستگی دارد که بهترین ایمپلنت ها سویسی و یا ایمپلنت های آمریکایی هستند که در بهترین دندانپزشکی تهران و بهترین مرکز ایمپلنت ، کلینیک ماهرو واقع در الهیه از آن استفاده می شود و اما در کلینیک ماهرو بعد از انجام ایمپلنت توصیه ها و مراقبت های بعد از ایمپلنت را جهت مادام العمر بودن ایمپلنت و غیره توسط بهترین متخصصین فک و صورت آموزش داده می شود.

هنگامی که درد به ریشه میرسد نیاز به درمان پیدا میکند هنگامی که به پوسیدگی به ریشه میرسد آبسه ایجاد می شود این درد هنگامی که در حالت دراز کش هستیم بیشتر میشود زیرا فشار داخلی پالپ دندانی باز افزایش میابد که در این مرحله سریعا باید به درمان ریشه پرداخته شود که پس از از دست رفتن عصب دندان باز هم بتوانیم آن را نگه داریم که از دست نرود. به این منظور ابتدا پزشک معاینه انجام می دهد و وضعیت دندان را بررسی میکند تا میزان آسیب وارد شده را متوجه شده و تخمین بزند سپس یک ترمیم موقتی انجام داده و در مراجعه بعدی به صورت دائمی ، ترمیم را انجام میدهد. در صورت عدم درمان ممکن است عفونت در کل دهان پخش شود و باعث ایجاد آپسه شود که آپسه محل تجمع چرک می باشد که دردناک است و باعث مشکلاتی در جویدن میشود.

بیماری لثه یک نوع عفونت جدی می باشد که اگر پیگیری نشود باعث از دست رفتن دندان ها میشود. این بیماری دو نوع دارد که در نوع اول لثه ملتهب میشود ولی در نوع دوم بافت های اطراف ریشه ملتهب می شود. اگر با مسواک زدن یا نخ دندان باکتری های موجود در زیر یا روی لثه از بین نرفت ساختار حمایت کننده دندان شروع به تخریب شدن می کند. این بیماری در بزرگسالان از شایع ترین علل از دست دادن دندان میباشد. از این رو این بیماری نیاز به درمان و معالجه زود هنگام و فوری دارد تا کار به جراحی کشیده نشود. اولین اقدام در درمان این بیماری کنترل عفونت میباشد و تنها روش متوقف کردن بیماری این است که پلاک باکتریایی و پوسیدگی حذف شود که در کلینیک ماهرو این کار با استفاده از ابزارها و لوازم اولتراسونیک و برخی ابزار دستی خاص به منظور از بین برد اسکالرها انجام میشود.
جراحی افزایش طول تاج :
این روش حتما باید توسط متخصص بافت لثه و استخوان انجام پذیرد. این ترمیم جهت افزایش طول تاج انجام میشود که با خراشیدن بخشی از لثه بخش بیشتری از دندان پدیدار میشود. البته باید به این نکته در این نوع جراحی اشاره کرد که طول دندان نباید بیش از یک اندازه ای بلندتر باشد تا بتوان آن را با درمان های ترمیمی حفظ کرد. مدت زمان این جراحی ۳۰ الی ۶۰ دقیقه کامل می باشد. این جراحی به منظور زیبایی و حفظ دندان آسیب دیده انجام میشود و نیاز به بی حسی داشته زیرا باید بافت لثه شکافته شود و بعد از انجام جراحی نیز نیاز به بخیه دارد که بیمار بابد پس از گذشت یک هفته به منظور برداشت بخیه مراجعه کند.

دندانپزشکی ترمیمی مدیریت تلفیقی مشکلات بهداشت دهان و ترمیم دهان جهت بهبود عملکرد و زیبایی می باشد و در حالت کلی درمان ضایعاتی همچون دندان هایی که تغییر رنگ داده ، پوسیدگی دارند و یا لب پر شده اند کاربرد دارد. هنگامی که به دندانپزشک ترمیمی مراجعه میکنید در ابتدا پوسیدگی ها را بررسی میکند و عفونت موجود در دهان و دندان را کنترل میکند و پس از آن با توجه به شدت شکستگی ها و پوسیدگی ها و میزان تغییر رنگ طرح درمانی را در نظر میگیرد. در دندانپزشکی ترمیمی جنس و نوع موادی که مورد استفاده قرار میگیرد بسیار حائز اهمیت است زیرا با توجه به کیفیت مواد مورد استفاده دوام ترمیم مشخص میشود. جهت اطمینان از مواد مورد استفاده باید به کلینیک معتبری جهت ترمیم مراجعه کنید که ماهرو بهترین انتخاب می باشد زیرا مواد مورد استفاده از مرغوب ترین و معتبرترین برندها میباشد که زیبایی دندان های شما را تضمین خواهد کرد.
پر کردن دندان
پر کردن دندان با مواد مختلفی انجام میشود که بسته به محل پر کردن متغیر میباشد برای مثال آمالگام برای ترمیم سطح دندان انجام میشود و بیشتر در دندان های عقبی که در معرض دید قرار ندارند استفاده می شود چون زیبایی و جلوه ی دندان های عقبی بر خلاف مقاومت آن از اهمیت زیادی برخوردار نیست. مواد کامپوزیتی از جنس رزین هم رنگ دندان ساخته شده و در دندان های جلویی که در معرض دید قرار دارند استفاده میشود زیرا زیبایی در نواحی جلو بسیار حائز اهمیت میباشد. برخی افراد که به زیبایی دندان هایشان اهمیت ویژه ای میدهند برای دندان های عقبی هم از کامپوزیت استفاده می کنند. این نکات در کلینیک ماهرو از همان اول به بیمار شرح داده می شود و همین موضوع است که باعث ایجاد تفاوت در بین کلینیک ماهرو و کلینیک های دیگر شده است.
اصل اول ترمیم دندان در کلینیک تخصصی ماهرو حفظ زیبایی همراه با مقاومت بالا می باشد و رعایت این اصل الزامی می باشد.

یکی از روش های سفید کردن دندان جرمگیری که روش مرسوم میباشد و خطراتی به همراه دارد زیرا ممکن است یاعث از بین رفتن مینای دندان و در نتیجه پوسیدگی شود اما روش جدید و بسیار پر طرفدار سفیدکنندگی دندان بیلیچینگ میباشد که به دو روش خانگی و کلینیکی انجام میشود که اگر طول دوره انجام آن و سرعت کار برای شخص مهم باشد روش کلینیکی پیشنهاد ما به شماست که در این روش نیز دو راه برای لیزر وجود دارد. روش بیلیچینگ با لیزر و یا با مواد و دستی که در نوع استفاده از لیزر بسیار کارآمد تر ، کم تهاجمی تر و بهتر از روش های دیگر می باشد که این روش در مدرن ترین کلینیک دندانپزشکی ماهرو توسط متخصص لیزر انجام میشود. طرز استفاده از بیلیچینگ خانگی نیز توسط دندانپزشک متخصص در ماهرو به شما آموزش داده میشود ولی به این نکته بابد دقت کرد که اگر انتخاب شما روش خانگی بیلیچینگ می باشد مسواک زدن مداوم و نخ دندان از جمله نکات مهم و اساسی بیلیچینگ خانگی میباشد.

لمینت یا ونیر روش مورد علاقه ی بسیاری از مردم در این چند سال اخیر به منظور هم سفید کردن و هم اصلاح ناهماهنگی های ظاهری دندان میباشد. لمینت پوسته ای همانند پوست پیاز و به نازکی آن که هم رنگ خود دندان است و بر روی سطح دندان قرار می گیرد مشکلاتی مانند ترک خوردگی و لب پر شدگی را ترمیم کند و برای چسباندن پوسته ی ونیر از چسب مخصوصی استفاده می شود که در کلینیک ماهرو سعی شده است تا از بهترین برند آن استفاده شود تا رضایت بیمار را به همراه داشته باشد. از این رو لمینت ها علاوه بر ترمیم به منظور زیبایی دندان ها و داشتن لبخندی دلنشین و زیبا نیز استفاده میشود. و اخیرا از لمینت های بسیار بسیار نازکتر 2/0میلی متری به اسم لومنییرز استفاده میشود که نازکتر از لمینت های قبلی می باشد و به علت کیفیت بالاتر و زیبایی بیشتر در ماهرو با بهترین متخصصین در زمینه لمینت از این محصول جدید استفاده میکنند تا کیفیت کار را بالا ببرند و همین ظرافت در انتخاب است که ماهرو را به لوکس ترین کلینیک تهران تبدیل کرده است.

بسیاری از انسان ها دندان های مرتبی دارند اما لابلای دندان ها شیارها و درزهایی پدیدار می شود یا از گذشته وجود داشته که خود این درزها باعث ایجاد پوسیدگی و آسیب های مختلف دندانی خصوصا در کودکان میشود. به منظور جلو گیری از این مشکل یا همان پیشگیری از پوسیدگی از فیشورسیلانت که یک ماده ترمیمی می باشد استفاده میکنیم که این مشکل باز بودن درزها و شیارهای دندان را از بین ببریم. استفاده از این روش برای کودکان در کلینیک ماهرو توسط بهترین متخصص اطفال انجام میشود و بخش مجزایی در کلینیک به کودکان اختصاص داده شده است. پس از انجام فیشورسیلانت دیگر نگرانی وجود ندارد زیرا تنها با مسواک زدن سطح جونده به راحتی تمیز شده و از پوسیدگی جلوگیری میشود.

یکی از راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان های کودکان امروزه به دلیل تمایل کودکان به غذاهای چرب و شیرینی و شکلات پوسیدگی زودتر از حد معمول در کودکان اتفاق میفتد از این رو به منظور جلوگیری از این پوسیدگی زودرس باید روش های مناسب پیشگیری را انجام داد که یکی از مناسب ترین این روش ها فلورایدتراپی یا وارنیش فلوراید میباشد. همچنین فلوراید با تاثیر بر روی میکرو ارگانسم دهانی باعث کاهش تولید اسید توسط میکرو ارگانسم خواهد شد. از طرفی باعث کاهش آسیب پذیری مینای دندان می شود و بهترین زمان برای انجام فلورایدتراپی بین سنین 3 تا 6 سال است که در کلینیک تخصصی اطفال ماهرو این عمل توسط متخصص اطفال در محیطی متناسب با روحیات کودکانه انجام می شود. البته فلورایدتراپی برای افراد بالغ نیز موثر می باشد و نه تنها از پوسیدگی های جدید جلوگیری میکند بلکه روند پوسیدگی های فعال اولیه روی سطح دندان را نیز کند و یا متوقف میکند.
نکته : در فلورایدتراپی امکان مسمومیت وجود ندارد و بسیار نادر می باشد.

گاهی دندان های برخی افراد از بدو تولد نامرتب رشد میکند که البته این موضوع هم اگر از کودکی پیگیری شود نیاز به ارتودنسی در سنین بالاتر ندارد اما برای درمان این نامرتب بودن و ناهنجاری میتوان از روش ارتودنسی استفاده کرد. همچنین ارتودنسی دندان روشی برای درمان مشکلات فک نیز میباشد. این روش که یک روش مرسوم و ثابت شده می باشد بین 6 تا 30 ماه زمان لازم دارد تا بتواند مشکلات و ایرادات موجود در فک را برطرف کند. پزشک متخصص ارتودنسی پس از معاینه اولیه و بررسی نقوص بسته به شدت ناهنجاری هزینه ارتودنسی را به بیمار خود اطلاع میدهد. همکاری بیمار و مراجعه منظم به متخصص ارتودنسی و همینطور رعایت بهداشت دهان و دندان نقش بسزایی در تکمیل روند درمان و بهبود هر چه سریعتر دندان دارد.

این روزها لیزر از محبوبیت زیادی برخوردار است زیرا بیماران تمایل بیشتری به روش های درمانی و غیر تهاجمی دارند و لیزر باعث استفاده کمتر از تیغ جراحی و بهبود سریع جراحت میشود. تقریبا هر عملیاتی در عمل جراحی میتواند با استفاده از لیزر دیود انجام شود تا راحتی و ایمنی بیشتری را به ارمغان آورد.

با استفاده کمتر از تیغ جراحی این امکان فراهم میگردد تا از بخیه زدن برای انسداد محل خونریزی و کنترل هموستاز جلوگیری به عمل آید بنابرابن استفاده از لیزر در جراحی های بافت نرم باعث جلوگیری از خونریزی و ایجاد زخم شده و روند کار را بسیار ساده و راحت میکند. از طرفی ذات کم تهاجمی و آرام لیزر باعث به حداقل رسیدن درد و تورم در هنگام جراحی گردیده و استفاده از لیزر را نسبت به روش های سنتی مناسب تر نموده و رضایت بیشتر بیمار را تضمین میکند همچنین با توجه به مقوله ی کنترل بالای هموستاز ، دندانپزشک با استفاده از لیزر قادر خواهد بود با دید وسیع تری نسبت به جراحی در محل مورد نظر پرداخته و این کار باعثر بالا رفتتن دقت کار و در نهایت ایمنی بیشتر خواهد شد.
لیزر جیبی
لیزرهای نوع جیبی هم میتواند بر روی بیمارانی که ضربان قلب بالایی دارند و یا افرادی که هنگام کاشت ایمپلنت دچار حمله عروقی میشوند و نیاز به دستگاه شوک پیدا میکنند مورد استفاده قرار گیرد. کارایی بالینی لیزر دیودی به خوبی با تعداد زیادی آزمایش اثبات شده است. استفاده کمتر از بی حسی موضعی عملکرد ظریف و دقیق لیزر جیبی اجازه کاهش و گاهی اوقات عدم نیاز به ایجاد بی حسی موضعی را به بیمار میدهد. خاصیت انعقاد خون در لیزر دیودی جیبی ، استفاده کمتری از منعقد کننده ها و داروهای بی حسی را ممکن میسازد و در بعضی موارد نیز استفاده از آنها حتی ضروری نیست علاوه بر این طبق آزمایشات استفاده از لیزر دیود باعث ایجاد خواص ضد باکتریایی گردیده که هم در جراحی های دهان و دندان ، هم در طول دوره پریودنتال ، پری ایمپلنت و درمان های اندو مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین لیزر دیود میتواند برای تسهییل بازسازی پروتز برخی دندان های آسیب دیده مورد استفاده قرار گیرد و در برداشتن بخش های آسیب دیده لثه و درمان های تاج دندان کاربرد داشته داشته باشد دستگاه لیزر جیبی در فرآیند اندو کاربرد داشته و باعث ضد عفونی کردن ریشه کانال می گردد در دندانپزشکی ترمیمی ، خاصیت ضد باکتریایی لیزر باعث میشود که سطح دندان و مینای دندان از آلودگی مبری گردیده و حساسیت های دندانی به راحتی و با موفقیت درمان شود و در نهایت سفید کردن دندان (بلیچینگ) توسط لیزر بسیار کارآمد تر از روش های دیگر انجام میشود که روش دوم بلیچینگ که در کلینیک دندانپزشکی ماهرو توسط متخصص لیزر انجام میشود بلیچینگ با لیزر میباشد که کم تهاجمی تر و بهتر می باشد.

یکی از نکاتی که در کلینیک لوکس ماهرو به آن توجه شده طراحی لبخند به صورت دیجیتال می باشد که بیمار حق انتخاب و ارائه نظراتش نسبت به دندان هایش دارد و در اتاق فکر کلینیک ماهرو پزشک به همراه بیمار و با هم فکری همدیگر کار بر روی دندان را باب میل بیمار طراحی میکنند و بیمار در نرم افزار نمومه مشاهده میکند که بعد از انجام عملیات دندان هایش چه شکلی پیدا میکنند و به صورت دو بعدی و سه بعدی چهره ی خود را خواهد دید.

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی‌ها

    دسته‌ها

    • هیچ دسته‌ای پیدا نشد